فعالسازی تبلیغ بهبود رتبه الکسا

بابت فعالسازی تبلیغ بهبود رتبه الکسای سایت خود ابتدا از طریق این لینک وارد پنل کاربری خود در سایت الکسا کده شوید.

برای ورود به قسمت تبلیغات دو راه وجود دارد: در داشبورد گزینه «تبلیغات من» را انتخاب نمایید و یا در پنل کاربری، از منوی سمت راست قسمت مدیریت، گزینه «لیست تبلیغات بهبود رتبه الکسا» را انتخاب نمایید.

بعد از ورود به «لیست تبلیغات بهبود رتبه الکسا» در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود جدولی وجود دارد که فهرست تمام تبلیغات ثبت شده نمایش داده می‌شود. در صورتی که در این لیست تبلیغی در وضعیت «در انتظار فعالسازی توسط کاربر» باشد، در ستون اخر گزینه ای به نام «فعالسازی» قرار گرفته که می‌بایست بر روی آن کلیک نمایید تا صفحه فعالسازی تبلیغ، نمایش داده شود.

سپس با توجه به راهنمای گفته شده، فایل فعالسازی فشرده را از سایت الکساکده دریافت نموده و آن را در سیستم خود ذخیره نمایید. به محل ذخیره‌سازی فایل روی سیستم خود توجه کنید.

حال به هاست یعنی سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود (محل میزبانی فایلهای سایت خود) مراجعه نموده و فایل دریافتی از الکساکده را در فولدری که برای تبلیغ خود ثبت نموده‌اید، آپلود و اکسترکت نمایید. بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده، می‌توان فایل فشرده را از روی هاست حذف نمود. در صورتی که برای دسترسی به محل میزبانی فایلهای خود بر روی هاست از کنتل پنل خاصی استفاده میکنید میتوانید راهنمای آپلود فایلها را از سمت راست همین صفحه انتخاب نمایید.

حال نوبت فعال کردن تبلیغ شما در الکساکده است. در صفحه «لیست تبلیغات بهبود رتبه الکسا» در ستون عملیات، گزینه «فعالسازی تبلیغ» را انتخاب نمایید. در صورتی که فایلها را به درستی و بدون هیچ تغییری در هاست قرار داده باشید پیام «تبلیغ شما با موفقیت فعال شد» را ملاحظه می‌نمایید. در صورت لزوم به صفحه «لیست تبلیغات بهبود رتبه الکسا» بازگردید و وضعیت و کلید «شروع» را بفشارید.

در صورتی که در مرحله فعال سازی تبلیغ با خطا مواجه گردید لازم است موارد ذیل را برای یافتن دلیل خطا بررسی نمایید:

  • ممکن است فایلها در مسیر صحیح گذاشته نشده باشند.
  •  ممکن است محتوای حداقل یکی از فایلها قبل از آپلود در هاست تغییر یافته باشد.
  • ممکن است دسترسی به محل اپلود فایلها توسط فایروال و یا سایر نرم افزارهای امنیتی روی هاست یا سرور سایت شما بسته شده باشد. در این حالت لازم است اجازه دسترسی به فایلها را برای الکساکده فراهم کنید.
  • چنانچه از سیستمهای مدیریت محتوا استفاده میکنید یا افزونه خاصی را برای آنها فعال کرده اید، فایلها قبل از دریافت توسط الکسا کده تغییر داده میشوند. در این حالت لازم است از طریق تیکت در پنل کاربری مشکل خود را با بخش پشتیبانی مطرح نمایید.

 

 

آپلود فایل در cPanel

برای آپلود فایل در کنترل پنل cPanel ابتدا از طریق دسترسی که توسط ارائه دهنده خدمات میزبانی و هاست در اختیار شما گذاشته شده است وارد کنترل پنل خود شوید. در قسمت Username، نام کاربری اکانت خود را وارد کنید. در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد نمایید.

 پس از ورود به اکانت خود، از قسمت Files بر روی ابزارFile Manager کلیک کنید.

برای آپلود فایل در روت سایت لازم است که وارد فولدر public_html شوید.

پس از ورود به این فولدر، یک فولدر با نام تعیین شده در تبلیغ خود ایجاد نمایید. برای ایجاد فولدر از گزینه +Folder که در قسمت بالای پنل وجود دارد استفاده کنید و نام مورد نظر خود را وارد نمایید.

پس از ایجاد فولدر، وارد آن شده و گزینه Upload را از قسمت بالای پنل خود انتخاب کنید. در صفحه نمایش داده شده، فایل یا فایلهای مورد نظر خود را انتخاب نمایید و یا اینکه از درون پنجره My Computer کامپیوتر خود، فایلهای مورد نظر را به درون کادر آپلود فایل بکشید تا فرایند آپلود شروع شود. برای الکسا کده کافی است فایل فشرده حاوی فایلهای فعالسازی راانتخاب نمایید و یا آن را به درون کادر بکشید تا آپلود آنها شروع شود. پس از اتمام آپلود بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده یا فایل مورد نظر را انتخاب نمایید و گزینه Extract را کلیک کنید